Aké služby ponúkame počas OH24?
Základne informácie o hier
Kde sa ubytovať v Pariži počas OH24?

Aké služby ponúkame počas OH24?

Samozrejme sprievod po Paríži! Naše sprievodkyne budu pre vás pripravene na kultúrne sprievody tak ako na doprovod na rôzne Olympijské podujatia.

Ale samozrejme ako poriadna cestovná kancelária, vieme ponúknuť komplexné služby vrámci organizácie vašeho výletu, či ste skupina kamarátov, firma alebo cestovná kancelária:

 • Zabezpečenie transferov v Paríži z letiska Charles de Gaulle (CDG), Orly (ORY) alebo Beauvais (BVA)
 • Výhodné letenky do Paríža alebo cesta autobusom
 • Výber a rezervácia hotelu
 • Výber a rezervácia reštaurácií
 • Sprevádzanie autobusom alebo peši
 • Sprostredkovanie výhodných lístkov a vstupeniek (kabarety, pamiatky, zážitkové atrakcie, …)

Základne informácie o hier

Olympijské hry 2024 v číslach:

 • Letné Olympijské hry 2024 budú v poradí 33. Olympiádou
 • Dátum konania: 26. júl – 11. august 2024
 • 19 dní, 329 športových udalostí, 10 500 športovcov
 • 41 olympijských športovísk a 20 paralympijských. Okrem Paríža (26 športovísk), hry budu organizované v ďalších 9 mestách: Châteauroux, Lyon, Nantes, Bordeaux, Saint-Etienne, Nice, Marseille a Tahiti kde sa bude surfovať
 • súťažiť bude 206 národov
 • súťažiť sa bude v 32 športoch

Olympijské hry dlho slúžili ako symbol svetovej jednoty, športovej kamarátskosti a ľudských úspechov. V roku 2024 sa pozornosť sveta opäť upriami na veľkú scénu športovej zručnosti, keď Paríž hostí prestížnu udalosť po tretíkrát v histórii. Olympijské hry v Paríži v roku 2024 sľubujú špektákulárne predstavenie atletiky, kultúrnej rôznorodosti a inovácií.

Olympijské súťaže pri parížskych pamiatkach

Mesto Paríž má ambíciu uskutočniť hry priamo v srdci mesta, v bezprostrednej blízkosti ikonických pamiatok. Šport sa presunie z tradičných štadiónov na miesta, kde to najmenej očakávate: Champs de Mars pod Eiffelovou vežou sa premení na plážové ihrisko pre plážový volejbal, Place du Trocadéro na dráhu pre BMX, a Invalidovna a Grand Palais budú hostiť lukostreľbu a šerm. Seina bude slúžiť ako plavecký bazén a triatlon sa uskutoční pod mostom Pont Alexandre III.

Paříž sa samozrejme pýši aj svojimi najlepšími športovými zariadeniami: štadiónmi Stade de France, Arénou Bercy, Parc des Princes a Roland Garros. Pripravte sa na to, že tieto miesta zažijete na vlastnej koži, pričom vás čaká niekoľko veľkých prekvapení!

Mesto s bohatou olympijskou históriou

Paríž, „Mesto svetla“, má bohatú históriu spojenú s olympijskými hrami. Predtým hostil udalosť v rokoch 1900 a 1924, čo robí rok 2024 historickou príležitosťou, keď sa mesto stáva druhým (po Londýne) mestom, ktoré hostí moderné olympijské hry trikrát. Tento odkaz na tradíciu zdôrazňuje trvalú príťažlivosť Paríža ako globálneho centra športu a kultúry.

Nie len Paríž

Aj napriek tomu, že Paríž bude stredom pozornosti, športové vzrušenie a súťaže neobmedzujú svoj dosah len na samotné mesto. Udalosti sa budú konať aj v okolí Paríža (horolezectvo na skálach v Le Bourget, jazda na koni vo Versailles) a dokonca aj v rôznych častiach kontinentálnej Francúzskej republiky, vrátane zámorských území: Marseille bude hostiť jachtingové akcie v okolí svojho prístavu, futbalové zápasy sa budú hrať v Lille, Nantes, Bordeaux, Lyone, Saint-Etienne a Nice (okrem Paríža a Marseille), hádzaná sa bude hrať v Lille a strelecké a para-strelecké akcie sa uskutočnia v Châteauroux. Surferi sa budú musieť postaviť vlnám Teahupo’o na Tahiti vo Francúzskej Polynézii, čo patrí k najkrajším miestam na svete! Celkovo to znamená, že olympijské hry v Paríži nebudú len oslavou mesta svetiel, ale aj príležitosťou pre športovcov zo všetkých kútov Francúzska a jeho zámorských území ukázať svoj talent a vášeň na globálnej scéne.

Udržateľná inovácia

Olympijské hry v Paríži v roku 2024 sú odhodlané nastaviť nové štandardy v udržateľnosti a environmentálnej uvedomelosti. S prijatím olympijskej agendy “2020+5” sa organizátori snažia urobiť tieto hry vzorom pre budúce udalosti. Od ekologických zariadení po iniciatívy s nulovou emisiou uhlíka, Paríž 2024 má za cieľ zanechať pozitívny a trvalý vplyv na mesto a globálne vnímanie mega-športových udalostí.

Integrovanie technológií

Olympijské hry v Paríži v roku 2024 využijú najnovšie technológie na zlepšenie skúseností športovcov aj divákov. Od pokročilého analyzovania poskytujúceho informácie o výkone športovcov v reálnom čase po rozšírenú realitu, ktorá zlepší zážitok diváka, Paríž 2024 sa stane technologickým zázrakom.


Kde sa ubytovať v Pariži počas OH24?

Ubytovať sa v Paríži bude drahé, radšej s tým počítajte. Aj keď väčšinou neodporúčame sa ubytovať v predmestí, je možne že to bude vaša jediná možnosť. V tom prípade odporúčame blízky juh (okrem mesta Kremlin Bicetre), západ a východ (na juhu od Bagnolet) Paríža ale vždý dbajte na to, aby ste boli blízko metra alebo vlaku RER aby ste nestratili veľa času cestovaním. 

V nasledujúcom článku nájdete všetky naše typy aby ste sa bezpečne ubytovali v Paríži.