• Prehliadka Montmartre

    V tejto umeleckej štrvti navštívite Sacré Coeur (Ježišové srdce), posledné zachované vinice a mlyny v Paríži, stretnete stovky maliarov a možno aj Ameliu z Montmartru. Montmartre je malá dedinka vo veľkom meste.

    Prečitať viac
  • Prehliadka historického centra

    Naša hlavná prehliadka zahŕňa všetky významné pamiatky okolo rieky Seiny, vrátane tých, čo sú zapisané v zozname UNESCO. Už od pradávna Seina mala ochrannú a ekonomickú úlohu v meste Paríž .

    Prečitať viac
  • Výlet do Versailles

    Ľudovít XIV. bol vyznamný král Francúzska, ktorý vládol až 72 rokov, čo je najdlhšia doba vládnutia v celej Europe. Význačne ovplyvnil vývoj Francúzska a zanechal za sebou veľa stôp. Jednou z najznámejších je zámok Versailles.

    Prečitať viac
  • Latinská štvrť a ostrovy

    Latinská štvrť je jednou z najstarších častí Paríža. Už v roku 52 pred Kr. Rimania obsadili vtedajší Paríž (ešte na ostrove) a postupne ho rozšírili o územie dnešnej latinskej štvrte .

    Prečitať viac
  • Disneyland

    Ak plánujete navštíviť Paríž s deťmi, určite sa potešia dňu strávenému v čarovnom svete Mickeyho Mousa, plný kolotočov a horských drah. Vďaka nášmu partnerstvu s parkom Disneyland môžete ušetriť až polovicu.

    Prečitať viac
  • Zámky na Loire

    Najkrajšie zámky Francúzska sa nachádzajú iba 2 hodiny autom od Paríža. Mnoho šľachticov si dalo v období Francúzskej renesancie postaviť zámok pri rieke Loire. Celý region a svoje zámky je sprístupnený cyklotrasou.

    Prečitať viac