Je to veľmi dobrá otázka, ktorú od vás často dostávame. Hlavný dôvod je pochopiteľne bezpečnosť. Paríž ma zlu reputáciu ale uvidíme, že dá sa tomu veľmi ľahko vyhnúť. Taktiež keď navštevujete Pariž chcete pravdepodobne byť čo najbližšie historického centra a pamiatkám. Cena tiež hra rolu, povedzme si pravdu. 

Rýchla odpoveď: Ubytujte sa v Paríži (mesto) a určite nie v predmestí. Vrámci Pariža je všeobecne bezpečnejší západ a juh mesta. 

Nižšie najdete naše mapy s filtrami, aby ste rýchle našli bezpečné a kvalitné ubytovanie vo vašom rozpočte.

Bezpečnosť Paríža

Paríž je pre turistov všeobecne bezpečné mesto, ale ako v každom veľkom mestskom prostredí, je dôležité byť obozretný a dodržiavať určité opatrenia. 

Platí, že v najlacnejších zónach sa nachádza viac prisťahovalcov a bezpečnosť je nižšia. Najchudobnejšie predmestia sa nachádzajú na severe a na východe Paríža a logický to aj platí na mesto Paríž.

Taktiež odporúčame sa vyhnúť týchto vlakových staníc: Gare du Nord, Gare de l’Est a Gare Saint-Lazare.

Celkovo to znamená, že odporúčame sa vyhnúť severa Paríža.

Výnimka Montmatre

Jediná výnimka je umelecká štvrť Montmartre, kde je krásne žit ak mate radi úzke uličky, útulne kaviarne a reštaurácie a jedinečnú atmosféru historického Paríža. Ponúka tiež najkrajšie výhlady na mesto a osobne milujeme si sadnúť na schody s fľašou vina a pozorovať okolie. 

Nevýhody Montmartre je tažši prístup, keďže sa nachádza na kopci a na okraji mesta, a bezpečnosť okolitých štvrti tak ako ulici Pigalle, kde nájdete veľa sex shopov a v noci pofiderných okoloidúcich. 


Najlepší pomer kvalita-cena: Juh Paríža

Pre bežneho smrtelnika odporučame juh Paríža, čo znamena obvod 14 a 15. Ponúkaju rýchly prístup metrom na väčšinu pamiatok (a hlavne blízko Eiffelovky), všeobecne bezpečné štvrte a nižšie ceny. 13ti obvod tzv. Chinatown je OK ak nie ste uplne na okraji mesta. Nevýhoda je, že tieto štvrte nemajú takú tu typickú Parížsku atmosféru ale ak plánujete chodiť celý deň po pamiatkach, je to správny výber.

 


Ak mate lóve

Odporúčané štvrte v Paríži ak mate vysoký rozpočet:

– Le Marais: Tato historická štvrť je známa svojimi očarujúcimi uličkami, galériami a modernými obchodmi. Nachádza sa v strede mesta a ponúka živú atmosféru.

– Saint-Germain-des-Prés: Táto oblasť je známa svojou kultúrnou a umeleckou históriou. Je trochu exkluzívnejšia, ale ponúka skvelú kombináciu kaviarní, butikov a historických miest.

-Latinská štvrť: Známa svojou bohémskou atmosférou, Latinská štvrť je domovom Sorbonnskej univerzity a ponúka živú študentskú populáciu. Je tiež blízko mnohým pamiatkam a rieke Seine.

– Champs-Élysées a okolie: Ak uprednostňujete exkluzívnejšiu a centrálnu polohu, pobyt blízko Champs-Élysées vám umožní ľahký prístup k ikonickým pamiatkam, ako je Víťazný oblúk a najslávnejšej “Avenue” na svete.

 


Mapa Paríža

Legenda:
Červená: Menej odporúčané
Modrá: Najlepší pomer kvalita-cena
Horčicová: Top lokalita

Mapa je samozrejme približná. V červenej zóne sa nachádzajú veľmi príjemné a autentické miesta, ktoré hlavne nie sú preplnené turistami. Mapa je určená hlavne pre turistov, ktorí strávia len par dni v Paríži a majú obavu o bezpečnosti.

mapa-kde-sa-ubytovat-v-parizi


Na záver

Je dôležité vyhľadať informácie a prečítať si nedávne recenzie pri výbere konkrétneho ubytovania.

Napriek tomu, kde sa rozhodnete zostať, vždy buďte opatrní s vašimi vecami, buďte obozretní na svoje okolie a dodržiavajte zmysluplné opatrenia na zabezpečenie bezpečnej a príjemnej návštevy Paríža.