Olympijské hry 2024

Olympijské hry 2024Letné olympijské hry sa v roku 2024 vrátia do Európy, a presnejšie do Francúzska. Budú sa konať od 26. júla do 11. augusta 2024 a očakáva sa, že na tomto podujatí sa zúčastní viac ako 10 000 športovcov z celého sveta.

Podujatie bude zahŕňať 28 olympijských športov, vrátane noviniek, ako sú surfing, sportové lezenie, skateboard a karate. Kromě toho sa tiež predstavia aj klasické disciplíny ako sú atletika, plávanie, gymnastika, basketbal, hádzaná, futbal a paralympijské hry.

Podujatia sa budú konať prevažne v Paríži ale aj v daľších 9 miest ako Bordeaux, Marseilles, Lyon, etc… Paríž ako miesto konania sa okrem toho môže pochváliť aj bohatou kultúrou, krásnymi pamiatkami a skvelou gastronómiou.

Organizátori Olympijských hier 2024 sa tiež zaviazali k zodpovednému a udržateľnému prístupu k organizovaniu tohto podujatia. Toto zahŕňa použitie obnoviteľných zdrojov energie, zníženie emisií CO2 a budovanie nových, udržateľných športovísk, ktoré sa budú používať aj po skončení olympiády.

Navahajte sa na nás obratiť pre organizáciu vašeho eventu v Paríži: sprievod, ubytovanie, transfery, lístky, atd…

Slovenský olympijský a športový výbor: https://www.olympic.sk/

Komentáre uzavrete.