Disneyland Paris: 1 alebo 2 parky?

Disneyland Paris: 1 alebo 2 parky?Disneyland Paris sa skladá z dvoch zábavných parkov: Disneyland Park a Walt Disney Studios Park. Vstup do oboch parkov je drahší takže oplati sa zamyslieť, či je pre vás nutný. Tu sú niektoré hlavné rozdiely medzi týmito dvoma parkami:

  1. Témy: Disneyland Park je pôvodný park založený na klasických príbehoch a postavách Disneya, ako sú Spiaca kráska, Peter Pan a Piráti z Karibiku. Walt Disney Studios Park sa zameriava viac na svet filmov, animácií a televízie, s atrakciami založenými na populárnych franšízach ako Star Wars, Ratatouille a Marvel.
  2. Rozloha: Disneyland Park má kruhový tvar s ikonickým hradom Spiacej krásy v strede. Walt Disney Studios Park má lineárnejší tvar, s vstupom v štýle Hollywood Boulevard vedúcim k rôznym tematickým oblastiam.
  3. Veľkosť: Disneyland Park je väčší ako Walt Disney Studios Park, s viac atrakciami, zábavou a stravovacími možnosťami.
  4. Atmosféra: Disneyland Park má viac kúzla a magickú atmosféru, zatiaľ čo Walt Disney Studios Park má moderný a mestský pocit.

Celkovo oba parky ponúkajú jedinečné zážitky a atrakcie. Ak ste prvý krat v Disneylande, pravdepodobne nestihnete navštíviť oba parky za jeden deň. Ak nemate 2 dni a nie je konkretná atrakcia ktorú chcete – alebo vaše deti – v Studios navštíviť, odporúčame vybrať hlavný park (Disneyland Park), ktorý je väčší a krajší. A ušetrite na lístkoch 🙂

Ako CK, lístky vieme pre vás vybaviť lacnejšie: Lístky do Disneylandu.

Komentáre uzavrete.